Kategorie

  • Brak kategorii

*

Ostatni dzień sierpnia. Kiedy to lato zeszło? Trochę taki czas na refleksję. Zresztą to ostatnie wakacje, kiedy mój wiek zaczyna się od dwójki.
Czy mi z tego powodu żal? średnio. Ostatnia dekada mojego życia była fatalna. Chociaż stało się trochę dobrych rzeczy, i to nawet dużych, to zarazem ilość tych złych i przykrych jest przytłaczająca. Mnóstwa rzeczy żałuję. Bardzo wiele straciłam. Bardzo dużo się też nauczyłam, chociaż bez niektórych lekcji wolałabym się obyć.
Mogę mieć nadzieję, że następna dekada będzie tylko lepsza. Chociaż na samej nadziei nie zamierzam się opierać, ale z całych sił się do tego przyczynić.
Ostatni rok wydaje się być najlepszym czasem z tego całego okresu. O ile do tej pory życie staczało się po równi pochyłej by osiągnąć stan wręcz nieznośny, o tyle od roku tendencja jest jakby powoli powoli ku górze.. ku lepszemu znaczy.
A jak jest na dzień dzisiejszy? W pewnym sensie spełnia się moje marzenie sprzed wielu lat: jestem hostem można by rzec na pełen etat, w ciągu ostatnich miesięcy przyjmowałam gości niemal z każdego kontynentu (brakuje mi jeszcze tylko Ameryki Południowej). Mój kalendarz jest prawie całkiem zapełniony rezerwacjami. A ciągle mam pomysły co zrobić, by zapełnić go jeszcze bardziej.
Coraz lepiej szyję. Nigdy nie sądziłam, że będę mogła na tym coś zarobić – a jednak. Bardzo dużo muszę się jeszcze nauczyć, ale jak pomyślę jakie postępy zrobiłam przez ostatni rok..
Te minione dziesięć lat to też okres ciągłych problemów ze zdrowiem. Kilka lat temu zachorowałam na mononukleozę i nie sądziłam chyba wtedy, że jeszcze przez lata będę odczuwać tego konsekwencje w postaci drastycznego spadku odporności i siły. Tu również ostatni rok przyniósł wreszcie poprawę – przestałam chorować i czuję się znacznie, znacznie lepiej.
Odkryłam, że najszczęśliwsze dni dla mnie to te, kiedy mogę być komuś potrzebna. Na szczęście takich dni jest sporo.
Dziś zbieram w sobie siły i motywacje na nadchodzący nowy sezon. Mam dużo ambicji, ale jakie będą efekty to dopiero się okaże. Nie poddaję się.

3c komentarze/y do *

Odpowiedz

  

  

  

Możesz użyć tych znaczników HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>